subota, 26. maj 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Sport > Peking 2008 > Košarka > Španija do polufinala ubedljivom pobedom nad Hrvatskom

sreda, 20. avg 2008, 10:46 -> 16:19

Španija do polufinala ubedljivom pobedom nad Hrvatskom

Muška košarkaška reprezentacija Španije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Pekingu pošto je u četvrtfinalu pobedila Hrvatsku sa 72:59 (22:11, 15:15, 14:12, 21:21).

Najzaslužniji za pobedu aktuelnih svetskih šampiona bio je Pau Gasol sa 20 poena, Felipe Rejes ubacio je 13 poena, a Hoze Kalderon dodao je na to još deset poena.

U hrvatskom timu najefikasniji je bio Marko Banić sa 15 poena, a Zoran Planinić postigao je 12 poena.

litvanija-hrvatska.jpg

Španci su od početka meča nametnuli svoj stil igre, a u prvih deset minuta uspeli su da dođu do dvocifrene prednosti (22:11).

Košarkaši Španije nastavili su i u drugoj četvrtini da igraju na visokom nivou, što im je u 17. minutu donelo vođstvo od 35:21, koje su Hrvati u finišu uspeli da smanje.

U trećoj četvrtini, španska odbrana imala je pravi odgovor na sve pokušaje Hrvatske da se rezultatski vrati u meč i "furija" je uspela da na poslednji odmor ode sa rezultatom 51:38.

Hrvatska je na početku poslednje četvrtine "trojkom" Tomasa smanjila na 41:51, ali je to bilo sve što je tim Jasmina Repeše uspeo da uradi.

Španija je poslednjih pet minuta odigrala veoma dobro, a u 37. minutu košem Rejesa "furija" je došla do 24 poena razlike (70:46). Do kraja utakmice hrvatski košarkaši samo su uspeli da ublaže poraz.

Selekcija Španije će u petak u polufinalu igrati protiv pobednika duela izmedju Litvanije i Kine.

1
коментари број коментара 0 | cwпошаљи коментар
1
1