utorak, 24. avg 2010, 22:55 -> 14:01
Bazel i Hapoel sigurni, drama u Đenovi
Fudbaleri Bazela i Hapoela plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona. Šerif i Salcburg se oprostili od elite. Drama u Đenovi, gde je Verder posle produžetaka izbacio Sampdoriju.
Hapoel je na svom stadionu odigrao nerešeno sa Salcburgom, čime je pronašao put do elite. Gosti su poveli u 43. minutu preko Da Silve, ali je u 90. minutu Zahavi izjednačio, i doneo Ligu šampiona.
Bazel je pobedio Šerif u gostima sa 3:0, i tako overio plasman u Ligu šampiona. Štreler je doveo goste u vođstvo, a Frej je dokrajčio Šerif sa dva gola. Šerif je igrao sa igračem manje od 77. minuta kada je isključen Taknišvili.
Dramatičan meč između Samdorije i Verdera završen je posle produžetaka. Italijani su vodili do samog finiša sa 3:0 golovima Kasana i dva Pacinija. Međutim, u poslednjim sekundama Rosenberg postiže gol i donosi produžetke.
U 100. minutu, Pizaro je postigao još jedan gol za Nemce i odveo ih u Ligu šampiona.

