петак, 10. феб 2012. | Izaberite pismo: Latinica



 

Naslovna > Спорт > Атлетика > Мерион Џонс кошаркашица

четвртак, 11. мар 2010, 16:05 -> 16:41

Мерион Џонс кошаркашица

Својевремено најбоља атлетичарка света Мерион Џонс, којој је због допинговања одузето пет олимпијских медаља, потписала је уговор са кошаркаском екипом Телса, која игра у женској НБА лиги.

Џонсова (34) је кошарку играла за универзитет Северна Каролина, са којим је 1994. године освојила шампионску титулу. У то време била је један од најбољих плејмејкера у америчкој аматерској кошаркци.

Након тога се посветила атлетици и на Олимпијским играма у Сиднеју 2000. године освојила је три златне и две бронзане медаље, што пре тога није успело ниједној атлетичарки.

Merion-Dzons.jpg

Пет година касније, када је у једном од највећих скландала у историји спорта откривена до тада непозната врста допинга, Џонсова је пред судом тврдила да у то нује била умешана. Против ње је, међутим, сведочио њен бивши супруг, бацач кугле Котрел Хантер, и Џонсова је на крају признала да се допинговала у време Олимпијских игара у Сиднеју.

Због тога су јој одузете медаље, а касније је осуђена на шест месеци затвора зато што је лагала под заклетвом.

У саопштењу кошаркашког клуба Телса, који се недавно преселио из Детроита у Оклахому, наводи се да је са Џонсовом потписан једногодишњи уговор, а годишња плата ће јој износити 35.000 долара, што је законски минимум у женској професионалној лиги.

1
komentari broj komentara 0 | cwpošalji komentar
1
1