среда, 08. сеп 2010, 15:57 -> 17:14
Одлучиће мотивација
Селектор хрватске ватерполо репрезентације Ратко Рудић изјавио је да ће у полуфиналном мечу на Европском првенству са Србијом одлучивати већа жеља и мотивација играча, а не тактика тренера.
Како преноси хрватска агенција Хина, Рудић је оценио да у "тој утакмици не може бити изненађења", јер се екипе добро познају и имале су заједничке припреме уочи ЕП.
"Уверен сам да ће наша екипа наставити са добрим играма и да ћемо још једном обрадовати наше навијаче", рекао је на конференцији за новинаре Рудић.

Према његовим речима, Србија има изузетне појединце, а у мечу са Црном Гором истакао се Вања Удовичић и на њега ће се посебно пазити. Рудић не види никакву предност у чињеници да су хрватски ватерполисти имали четири дана одмора, а да је Србија јуче одиграла тешку утакмицу против Црне Горе. "За мене је увек боље ако се може освојити прво место у групи и на тај начин осигурати директан пласман у полузавршницу. Екипа Србије је сјајно припремљена и еуфорија након победе над Црном Гором сигурно ће им помоћи да анулирају умор", казао је Рудић.
Голман Хрватске Јосип Палић истакао је да ће утакмица бити изједначена и да ће о победнику одлучити један или два гола.
"Имамо и ми своје адуте и сигуран сам да нећемо разочарати ову сјајну публику на коју смо сви посебно поносни, јер до сада ниједан звиждук нису упутили за време свирања химни супарничке репрезентације", казао је Павић.
Полуфинални меч између Србије и Хрватске почиње у четвртак у 17.45. У другом полуфиналу играће Мађарска и Италија у 20.40.
