петак, 10. феб 2012. | Изаберите писмо: Latinica



 

Насловна > Спорт > Ватерполо > Србија без финала

четвртак, 09. сеп 2010, 15:35 -> 20:14

Србија без финала

Српски ватерполисти нису успели да се пласирају у финале Европског првенства у Загребу. У полуфиналном мечу српски "делфини" поражени су од репрезентације Хрватске резултатом 10:9. Победнички гол за Хрватску постигао Михо Бошковић са петерца неколико секунди пред крај меча.

Репрезентација Србије није се пласирала у финале Европског првенства у Загребу. У полуфиуналном мечу од српских "делфина" боља је била репрезентација Хрватске, која је победила резултатом 10:9, по четвртинама, 2:1, 4:4, 2:2, 2:2.

Изјаве Вање и Дејана Удовичића

Тако близу а тако далеко, само неколико секунди деконцентрације "делфина" у последњим секуднама утакмице коштало је Србију финала. У изједначеној утакмици победнички погодак постигао је Михо Бошковић са петерца, неколико секунди пред крај меча. Најстрожа казна досуђена је после фаула над Бурићем у последњим тренуцима хрватског напада са играчем више.

У мечу, који је био прави судар титана, та једна лопта која је одлучивала побеника на крају је била на страни хрватских "баракуда".

На препуном базену у Загребу, пред публиком која је правила паклену атмосферу, српски ватерполисти су се сјајно борили.

srbija3.jpg

Једина четвртина на мечу која је изгубљена је почетна, а предност од једног гола који су Хрвати стекли у том делу игре на крају се показала као одлучујућа.

Од почетка обе екипе су играле чврсто у одбрани. Хрвати су први дошли у предност голом Бурића, када је, после сјајне одбране Сора, овај играч без гледања одбио лопту ка голу "делфина". Србија је изједначила преко Слободана Никића, који је искористио предност играча више, а предност Хрватима враћа Михо Бошковић са петерца.

У наредној четвртини виђена је права голеада, а обе екипе постигле су по четири поготка. Хрвати су голом Јоковића дошли до два гола предности, али убрзо смањује Удовичић. Онда Пјетловић, поново са играчем више у базену доводи резултат у егал, да би на другој страни Обрадовић вратио преност домаћој екипи.

srbija2.jpg

Ново изједначење Србији доноси Гоцић, предност Хрватима враћа Бошковић, Рађен користи предност од два играча више у базену и поново враћа нерешен резултат, али до краја четвртине сјајни Бурић другим голом поново доводи Хрватску у вођство.

У трећој четвртини Хрвати други пут на мечу, после поготка Јоковића долазе до два гола предности. Онда Гоцић и Филиповић са два узастопна гола по ко зна који пут доносе изједначење.

У тим тренуцима, осим изједначења, српски ватерполисти нису никако могли да дођу у вођство, иако су имали неколико прилика да то остваре. До краја четвртине опет сјајни Бурић трећим поготком враћа предност својој екипи.

srbija1.jpg

Оно што је виђено у претходне три четврте поновљено је и у последњој. Србија голом Гоцића поново доноси изједначење, али Хрвати долазе у предност преко Муслима. Пред сам крај меча последњи погодак на утакмици за Србију постиже Стефан Митровић.

После одличне акција са играчем више, који нам је одлично функционисао на овом мечу, Митровић је упливао у два метра, искористио асистенцију и затресао празну мрежу.

Последњи напад имали су Хрвати. Србија се већином добро бранила, али ипак је остала са играчем мање у базену. Бурић се на центарској позицији сјајно изборио за празан простор, лопта му је прослеђена у право време, а српским ватерполистима није остало ништа друго него да га фаулирају.

srbija4.jpg

Најстрожу казну је као и у првој четвртини искористио Михо Бошковић и тако одвео Хрвате у финале Европског првенства.

Српски ватерполисти имају за чиме да жале на овој утакмици, јер само их је пет секунди делило од продужетака. Мали пад концетрације противник је сјајно искористио и преломио меч у своју корист.

Без обзира на пораз и овај пут су "делфини" показали велико срце и челичну вољу. Изабраници Дејана Удовичића су имали против себе сјајног и одморног противника и пет хиљада ватрених навијача и ниједног тренутка нису поклекли.

srbija-5.jpg

Уколико буде медаље за Србију на овом првенству она неће бити златна, али када се види како су се момци борили на целом турниру, нису заслужили ништа осим дивљења и честитки целе нације. Србија је изгубила у полуфиналу, али образ српског ватерпола је поново осветлан.

Делфинима сада остаје да се одморе и спреме за утакмицу за треће место коју ће играти против пораженог у другом полуфиналном мечу између Италије и Мађарске.

1
коментари број коментара 276 | cwпошаљи коментар
(субота, 11. сеп 2010, 11:41)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

NAJLEPSI SU...

Jesu izgubili,ali srpskisportisti,bilo koji,su i kvalitetni i najlepsi na svetuuuu......

1
(петак, 10. сеп 2010, 19:20)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Srbija bez finale!!

Odgovor za Nemacku televiziju, i ovaj EP i Domacini!! Mudrost sve kao i Evrovizija,ta pobeda! Nijedna ekipa nije losa,sport je sport. Jaki i dobri ima svuda! Ali kako se posluje to je nesto drugo!! Delfini sami znaju i daju izjave. Boriti se protiv Ekipe i Sudije! tako je uvek za Srbina!! Ko pobedi nije uvek bitno, ali najteze je za nasi sportasi.Oni se boriju,to je njihov posao!!Bravo Delfini Zlatni Momci!! Divim vam se kako se borite,i pod koje uslove!! Go Srbija!! Uvek Srce Na Terenu!!

1
(петак, 10. сеп 2010, 17:06)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Srbija bez finala

Zar nije čudno, da je na web stranici nemačke televizije, dan pre utakmice doslovno pisalo: Hrvatska ide u finale, jer Srbija neće moći da pobedi Hrvatsku i sudije u Zagrebu.
Toliko o prvenstvu, pobednicima i suđenju.

1
(петак, 10. сеп 2010, 17:02)
DejanBG [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Hrvoje vatrogasac

Pusti Hrvoja da bude ono što i jeste-HRVOJE!!!

1
(петак, 10. сеп 2010, 16:37)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Iskljuceni!!

Obratno,Srbi vise!!

1
(петак, 10. сеп 2010, 16:33)
Giovanna! [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Italia!!

Forza Italia!! Zlato!!!

1
(петак, 10. сеп 2010, 16:25)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Gol!!

Prco,pa taj gol je priznat!! Vidilo se na snimak,repriza da je lopta prosla!! Priznat gol!! To smo videli!! Hrvatski igrac se radovao!! A sta se svadjate,CG I Cro na ovom sajtu!! Jeste bilo lose za taj penal!! Ali za nas su Delfini najbolji!!

1
(петак, 10. сеп 2010, 15:16)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

ах

Хрвоје не провоцирај.

1
(петак, 10. сеп 2010, 15:15)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

одг.на чисту победу

Па ти онда појма немаш кад је у питању ватерполо,крај прве четвртине,чист петерац за Србију,ал од тога ништа није било...

1
(петак, 10. сеп 2010, 15:08)
prco [нерегистровани]
oпошаљи одговор

pa..

Bilo je napeto. Tako je uvijek kad igraju najbolje ekipe na svijetu. sudac nije bio pristran, poništio je gol hrvatskoj zbog 2 metra a onaj koji je ušao vidi se iz usporene snimke, bio je gol.jednom pobjeda nama drugi put vama, tu smo po kvaliteti i to tako ide

1
1