Кинези ограничавају буџете клубовима

Кина ће ограничити суме које фудбалски клубови троше на стране играче, саопштила је кинеска Главна администрација за спорт, недељу дана пошто је клуб Шангај Шенхуа ангажовао Аргентинца Карлоса Тевеза за 38 милиона евра по сезони.

"Ограничићемо скупе трансфере страних играча, а њихове превисоке приходе свести на разумну меру", наводи се на званичном сајту Администрације.

Администрација је најавила да ће утврдити максимални износ за одштете и зараде фудбалера и контролисати нерационално трошење новца, а екипе које прекораче дозвољени лимит ће се суочити се са новчаним казнама које ће бити уплаћене за развој младих играча.

На сајту Администрације је наведено и да ће инсолвентни клубови бити повучени са професионалних шампионата.

Та одлука је уследила недељу дана пошто је кинески суперлигаш Шангај Шенхуа потписао двогодишњи уговор са аргентинским нападачем Карлосом Тевезом, који ће зарадити 38 милиона евра по сезони и тако постати најскупљи играч у историји.

Шангај СИПГ, градски ривал клуба Шангај Шенхуа, ангажовао је Бразилца Оскара, бившег играча Челсија, а вредност тог уговора, према проценама сајта Трансфермаркет, износи 60 милиона евра, што је најскупљи трансфер у Азији.

Оскар ће годишње зарађивати око 24 милиона евра и тако престићи фудбалске суперзвезде Кристијана Роналда и Лионела Месија.

Клубови кинеске Суперлиге су од почетка 2016. године на трансфере потрошили више него клубови енглеске Премијер лиге, наводи Трансфермаркет.

Фудбалска репрезентација Кине заузима тек 82. позицију на ранг-листи Светске фудбалске федерације и налази се између селекција Сент Китс и Невиса и Фарских острва.

Председник Кине Си Ђинпинг, иначе велики љубитељ фудбала, недавно је изразио жељу да Кина организује Светско првенство, што је један од разлога улагања великог новца у клубове.

Огромни трошкови трансфера изазвали су оштру полемику у Кини, где се многи питају није ли боље та средства уложити у развој младих играча.

Кинеска фудбалска федерација је у децембру саопштила да ће ограничити број страних фудбалера у кинеским клубовима на четири или пет играча по клубу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 20. септембар 2024.
18° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи