Рукометни Куп носиће име "Бранислав Покрајац"

Рукометни Куп Србије у мушкој конкуреницији убудуће ће носити име легендарног играча и тренера професора др. Бранислава Покрајца, одлучено је на седници УО Рукометног савеза Србије у Крагујевцу на којој је прихваћена иницијатива Заједнице тренера Рукометног савеза Србије.

Чувени "Професор" рукометом је почео да се бави као ученик Пете београдске гимназије, а играо је за ОРК Београд, Црвену звезду и Динамо.

За репрезентацију Југославије наступио је 180 пута, постигао 510 голова и освојио олимпијско злато у Минхену 1972. године, као и две бронзе на Светским првенствима.

Као најбоље лево крило на свету два пута је играо за тим ИХФ.

Са њим као селектором, Југославија је остварила највећи успех у историји свог рукомета - освојила је олимпијско злато у Лос Анђелесу 1984. године, сребро (1982) и бронзу (2000) на Светским првенствима.

Радио је у земљи и иностранству, како са клубовима, тако и са репрезентацијама Шпаније, САД, Египта и Катара.

Био је професор рукомета на Факултету за физичко васпитање у Београду, а преминуо је прошле године у априлу.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво