Шта нас чека у спортској 2019. години?

Предолимпијска 2019. година доноси многе изазове за српске спортисте, јуриће се визе за Токио, медаље, титуле на бројним домаћим и међународним такмичењима, али и рекорди на шта су нас многи навикли.

Нову годину, одмах по слављу, отвара тенисер Новак Ђоковић турниром у Дохи као увертира за Аустралијан опен, уз Ролан Гарос грен слем на којем не брани титулу, за разлику од Вимблдона и УС опена.

Српском асу ће, поред одбране првог места на АТП листи, управо освајање тих трофеја бити главни циљ како би престигао Рафаела Надала (17) и Роџера Федерера (20).

У јануару на велику сцену излази и рукометна репрезентација Србије на Светском првенству у Немачкој и Данској.

Подмлађени тим Ненада Перуничића налази се у тешкој групи у Берлину са домаћином, браниоцем трофеја Француском, Русијом, Бразилом и Јужном Корејом, па ће му турнир пуно значити на плану искуства јер се не очекује велики резултат.

Фебруар доноси завршетак квалификација за Светско првенство за кошаркаше, што изабраницима Александра Ђорђевића не би требало да буде проблем против Естоније и Израела да потврде визу за Кину у септембру, где су амбиције највише могуће.

Прво злато напада најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић у марту у Глазгову на дворанском Европском првенству, на којима је у претходна два пута узимала најсјајнија одличја, у Прагу у Београду, а онда је на јесен скаче на Светском првенству у Дохи.

Март је резервисан и за фудбалере Србије, који прво гостују Немачкој у пријатељском мечу, а потом Португалији на старту квалификација за првенство Европе, на коме нису били од 2000.

До краја године ривали изабраницима Младена Крстајића, ако остане селектор, биће још Украјина, Литванија и Луксембург.

Млађу селекцију, до 21 године, очекује Европско првенство у Италији и Сан Марину у јуну, где ће играти са Немачком, Данском и Аустријом.
Посебно је важан тај турнир јер даје четири или пет места (ако Енглеска уђе у полуфинале) за Олимпијске игре у Токију.

Исти месец доноси и организацију два велика такмичења у Србији, завршни турнир Светске лиге у ватерполу и Европско првенство за кошаркашице.

Српски "делфини" пред домаћом публиком иду у поход на ново злато, чак 12. у Светској лиги, што ће бити увод за Светски шампионат следећег месеца у Јужној Кореји.

Кошаркашице више нису тим који је покорио Европу пре само три године, али ће имати велики ветар у леђа са трибина у Зрењанину против Русије, Белорусије и Белгије у групи.

Велике обавезе су пред одбојкашима и одбојкашица због квалификационих турнира за Токио, наступа у Лиги нација и на Европским првенствима, где изабранице Зорана Терзића бране злато, а Николе Грбића бронзу.

Поред њих, очекује се да велики број репрезентативаца из "мањих спортова" обрадује Србију и сви на најбољи начин најаве напад на рекордан број медаља у Јапану.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 20. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво