Србија на вези-регион, РТС Свет, 18.55

Како изгледа овогодишњи 18. новембар у Вуковару, дан који се у Хрватској обележава као Дан пада Вуковара? Како изгледа било који други дан у "Мјесту посебног пијетета", које почаст жртвама рата деведесетих одаје у две колоне? Како изгледа (су)живот у граду који се због ћирилице нашао изнад Устава Републике Хрватске?

На основу Закона о правима националних мањина у Хрватској, Срби у Вуковару имају право на употребу ћирилице. И ту се све завршава, јер ње нема у јавној примени. Како је дошло до тога "да још нису сазрели услови за ћириличне плоче и слично" (председница Хрватске Колинда Грабар Китаровић) и са којим се још проблемима се сусрећу Срби који живе у Вуковару и околини, разговараћемо са председником Заједничког већа општина Вуковар Срђаном Јеремићем и начелником општине Борово Зораном Баћановићем.

Кроз различите приче, колеге из ТВ продукције Заједничког већа општина Вуковар, указаће нам на свакодневни живот Срба и у другим деловима Хрватске.

Уредници Мирослав Карлица и Нада Вукелић

Редитељ Ернестина Глигоријевић

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
8° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво