Doživeti stotu

Prof. dr Mihaila Vukasa, srpskog kardiohirurga iz Geteborga, pamtimo kao humanistu koji je za banjalučke bebe sakupio boce sa kiseonikom tokom građanskog rata u Bosni. Kiseonik nije stigao u porodilište, jer je koridor bio zatvoren. Pamtimo ga i kao vrhunskog torakalnog i kardiohirurga sa nekoliko hiljada operacija i spasenih života. Doktor Vukas danas ima 79 godina, piše knjige, bavi se humanitarnim radom i biće gost u našoj emisiji.

A da lepota i ljubav prema berberskom zanatu nemaju granice potvrdiće Zoran Popović, muški frizer iz Beograda. Iako je u penziji i dalje je na usluzi starim mušterijama. Širom sveta i bivše Jugoslavije osvajao je prestižne nagrade. O zanatu brice kojem je posvetio život govori sa setom i ljubavlju.

Minute za zdravlje posvetićemo tački jasnog vida - očnoj makuli ili žutoj mrlji. Zbog čega dolazi do njene degeneracije i kako se bolest prepoznaje i leči? Odgovor ćemo potražiti od doc. dr Vesne Jakšić, očnog lekara iz KBC „Zvezdara" u Beogradu. 

U rubrici za kulturu ćemo najaviti početak snimanja dokumentarnog serijala „Panteon Matice srpske". Reč je o projektu Kulturno-umetničko programa RTS-a, autora Božidara Đurana. Serijal je posvećen srpskoj materijalnoj i duhovnoj baštini kroz vekove, od Budima do Novog Sada.


Urednik i voditelj Marina Stojadinović.


Muzički urednik Dragan Dimić.


Radio Beograd Prvi program, 9:05.


Naslovna stranica - prof. dr Mihailo Vukas





 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво