Робокап је блиска будућност?

После уличних камера за надзор са технологијом препознавања лица, направљен је и програм који веома подсећа на онај који користи Робокап у научнофантастичном филмском серијалу.

Чак и са мутним фотографијама, овај софтвер може са великом прецизношћу да одреди идентитет и неке податке о особи. Сједињене Државе је у суботу узбуркао новински извештај према којем тајанствена компанија већ две године локалним полицијским снагама у Америци продаје софтвер за препознавање лица. Фирма која стоји иза технологије чак може да понуди полицајцима специјалне дигиталне наочаре. Колико у свему овоме има истине, да ли у овоме учествује и Фејсбук омогућавањем претраге фотографија, и зашто и људе у Србији овакве ствари могу да интересују - причамо у првом сату емисије.
У наставку, бавимо се и другим стварима. Сервисне информације и наш репортер са подацима о саобраћају помоћи ће многима у организовању дана, а „Културни водич” је ту да предложи које манифестације широм Србије можете да посетите. Ту су и музичке теме којима подсећамо на приче иза песама и рођендане албума и музичара, уз пола сата резервисаних само за нумере из Србије и региона. 

Водитељ: Круна Пинтарић
Репортер: Јована Зец

Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи