Повишен тон

Социјална предузећа у Србији

У Србији има око 1200 социјалних предузећа. Таква предузећа имају врло јасну друштвену и јавну сврху, пружају социјалне услуге угроженим категоријама становништва, доприносе локалном развоју, заштити животне средине а остварени профит реинвестирају у остваривање неког социјалног циља. Оно што је изузетно значајно је да оваква предузећа упошљавају људе који иначе не би имали готово никакву шансу да дођу до посла а то су такозване теже запошљиве категорије људи. Најчешће су основана као задруге или удружења грађана али је тешко прецизно рећи у ком све облику могу да буду основана и какав је њихов концепт јер још увек не постоји закон који регулише ову материју.
О идеји социјалног предузетништва, тренутном функционисању социјалних предузећа и законској регулативи разговарали смо са Сањом Гаврановић из Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Игором Којићем из Иницијативе за развој и сарадњу - Мрежа социјалног предузетништва а своја искуства са оваквим предузећима поделиће Санида Кларић, оснивач предузећа Био Идеа, Мирољуб Николић из Удружења грађана Царитас из Шапца и Аница Спасов из Удружења Наша кућа.
У другом сату емисије чућете шта очекује посетиоце Новогодишњих свечаности и Ноћи куповине у Темерину 22 и 23. децембра. Светлани Цеци Бојковић, глумици која је остварила велики број улога у позоришту, на филму и на телевизији честитаћемо рођендан данашњим издањем рубрике "Датум, време, место".

Емисију уређује и води Ивана Весић.

Повишен тон Повишен тон

Autor:
Београд 202

Од понедељка до четвртка отварамо теме које нас муче и боле, оне о којима избегавамо да разговарамо aли и оне о којима разговарамо повишеним тоном. [ детаљније ]

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи