Град

Тужно крстарење по Србији


У Музеју Југославије - у "изложбеном простору десно", средином новембра отворена је изложба Чувари времена - заборављено индустријско наслеђе. Представљено је око 250 фотографија са теренског истраживања материјалних остатака старих индустрија и технолошких процеса, развијаних на територији Србије током 19. и почетком 20. века.

У ауторском тексту поводом изложбе, Момо Цвијовић - кустос МЈ, написао је:
Фотографије Рифата Куленовића делују попут амнезије. Гледате их на стотине, хиљаде, неодољиво личе једна на другу - нарочито ентеријери, а притом ниједног тренутка не осећате досаду. Зато су чудесне.
За ову прилику Рифат је своју посвећеност и љубав према "објектима зле судбине" поделио са колегиницом Адом Влајић, која га је истрајно пратила на тужним крстарењима по Србији.

У Граду, Рифат Куленовић - одскора директор Музеја науке и технике - и Ада Влајић говоре о заборављеном индустријском наслеђу, а на документарном снимку архитекткиња Мирослава Петровић Балубџић подсећа и на један скорашњи "светли пример" - Сењске руднике.

Аутори емисије су Снежана Ристић и Радоња Лепосавић.

Град Град

Autor:
Снежана Ристић и Радоња Лепосавић

Индивидуалистички, критички модел културе рађао се и развијао са рађањем и развојем urbsа – један од путева данашње рехабилитације индивидуализма је онај који нас враћа у Град. Комплексност урбане форме предложак је за структуру емисије. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво