Доживети стоту

Геронтолошко друштво Србије издало је нови број стручног часописа "Геронтологија" у којем је обрађено више значајних тема посвећених људима трећег доба. Тим поводом у госте нам долазе председница Геронтолошког друштва Србије др Драгана Динић и главна уредница часописа "Геронтологија" проф. др Љиљана Манић.

Осврнућемо се и на слабу заступљеност старих у медијма, иако чине трећину становништва у нашој земљи. О људима изнад шездесете године најчешће се пише у трећем лицу, у црној хроници и на сензационалистички начин. Они веома ретко директно говоре о свом положају и својим проблемима. 

Упознаћемо хирурга, др Петра Драгића добитника награде "Први светски амбасадор венске естетике" која му је уручена у Бразилу. Признање је добио зато што је најбољи у венској ласерској хирургији и зато што је урадио највише таквих операција на свету. Др Петар Драгић ласером је унапредио и довео до савршенства операције које пацијенту доносе бржи опоравак за разлику од класичне хирургије.  

У рубрици за културу Светлана Младеновић ће представити роман Донала Рајана "Срце на капији" за који је добио награду Европске уније за књижевност. Иначе, издавачи су Рајана за овај рукопис одбили 47 пута, пре него што је укоричен. Упркос свему, сада смо у прилици да у издању "Хеликса" читамо "Срце на капији" и на српском језику.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Први програм, 9:05.

Насловна страница - Драгана Динић и Љиљана Манић (Фото/М. Стојадиновић)

 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво