Доживети стоту

Приватни и државни домови за старе у Србији постаће равноправни захваљујући подршци државе која ће дотирати део новца за услуге смештаја и у приватним установама. Како је потврђено из Министарства за рад и социјалну политику, на тај начин "држава излази у сусрет приватном сектору, тим установама смањује трошкове, а тако ће бити скраћене и листе чекања".

Ко ће моћи да конкурише за место у приватној установи, колико новца ће бити издвојено по једном кориснику и какав ће бити квалитет услуге код приватника, говорићемо у првим минутима емисије.  У госте нам долази  Никола  Мартић, секретар Удружења приватних домова за смештај  старијих лица.

У рубрици о здрављу биће речи о аутоимуном обољењу - мултипле склерози која најчешће погађа популацију између 20. и 40. године. Много је чешћа код жена него код мушкараца. То је болест која се тешко препознаје и лечи, може да има непредвидив ток и да доведе до инвалидитета - каже проф. др Јелена Друловић из Клинике за неурологију Клиничког центра Србије.

Време  за добру књигу издвојићемо за наслов Мирка Демића  "Путописи Станислава Кракова", а у историјској радио-читанци ћемо подсетити на научно-истраживачки, политички и добротворни рад првог ректора Београдског универзитета Симу Лозанића.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво