Доживети стоту

Протекле недеље у Римској дворани Библиотеке Града Београда, учесницима Четвртог конкурса Драганова награда 2018, додељена су признања за најбољу женску и мушку путописну причу и песму аутора старијих од 60 година. У првом делу емисије представићемо неколико лауреата. Указаћемо на значај литерарног стваралаштва у трећем добу и подршку коју им у томе пружају цивилни сектор - Удружење "Amity - снага пријатељства", Фондација Бебе Куке као и повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић.

Првонаграђени аутори  Мирослава Миљковић, Милоје Стевановић, Стамен Миловановић, Стеван Буковић, Момчило Јањичић  Момос и  Александар Дамјановић освојили су тродневно путовање  са драгом особом у Врњачку Бању. Другонаграђени писци  ићи ће на вечеру са драгом особом у омиљени ресторан у месту пребивалишта. Специјалну захвалницу за песму "Наша Србија" добила је 83-годишња Ана Хорват.

У рубрици намењеној здрављу, овог јутра водимо вас у београдски  Етнографски музеј  на Изложбу "Уситњавање - прича о авану". Кустос Фармацеутског факултета  Јелена Манојловић  откриће нам  пут историјског развоја и опстанка авана и тарионика од Винчанске културе до наших дана.

Минуте за добру књигу издвојићемо за роман словеначке књижевнице  Мојце Кумердеј  "Хроносова  жетва", а у историјској радио-читанци ћемо подсетити на време инжењера, политичара и оснивача земљорадничких задруга у Србији - Косту Главинића.

Уредник и водитељ  Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 9:05

Слика са насловне стране: Миљурко Вукадиновић, Марија Кука и Видак Масловарић (Фото: М. Стојадиновић)

 

 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво