Моја књига

У вечерашњој емисији Љубица Арсић, књижевница, говори о делу ''Роман о Лондону'' Милоша Црњанског. Љубица Арсић је до сада објавила романе: „Чувари казачке ивице“, „Икона“, „Манго“ и „Рајска врата“. Објавила је девет збирки прича, а приредила је и неколико тематских антологија кратких прича. За свој књижевни рад добила је више награда и признања. За збирку приича ''Мацо, да'л ме волиш'' добила је Андрићеву награду.

Љубица Арсић у емисији открива зашто воли дело ''Роман о Лондону'' Милоша Црњанског. Црњански јој је увек био значајан писац, уживала је у поетским квалитетима његових књига и у непоновљивом језику којим су оне писане. У ''Роману о Лондону'' нашу саговорницу привлачи и прича о кнезу Рјепнину, изгнанику који је остао без вољене домовине, Русије, и који узалуд покушава да се навикне на живот изгнаника у Лондону.

Прича о кнезу Рјепнину истовремено је прича и о Лондону, што се види већ из чињенице да је Црњански име овог града извукао у наслов дела, али и прича о судбини самог Милоша Црњанског. Наша саговорница ће говорити о доживљају Лондона код Црњанског, али и о томе како је она доживела овај град док је боравила у њему. Биће речи и о доживљају Русије, која је у књигама Милоша Црњанског често присутна као чежња, о начинима на који градови постоје у уметности, о вези животних искустава и светова створених  литератури, о немирима и лутањима писца ''Сеоба'', о суматраизму, и о просторима среће у делу Милоша Црњанског.

Аутор и водитељ емисије: Војислав Карановић

Моја књига

Autor:
Војислав Карановић

Емисија о књигама и читању, о књижевности, уметности и стваралаштву. Гости су људи различитих интересовања, различитих занимања и професија. Сваки саговорник издваја књигу коју воли, ону која му је посебно значајна и за коју може да каже: ово је моја књига. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво