Код два бела голуба

„Београд је после 200 година једна од највећих вароши на јевропејском Истоку...“ Овим записом анонимног аутора, који је начињен половином 19. века започињемо у данашњој емисији "Код два бела голуба" причу о столетној књижевној мапи Београда. Говорићемо о томе како су неки књижевници 19. и 20. века осетили и доживели Београд, и како су видели његову будућност. А биће речи и о томе како поједини, нама савремени писци виде овај град, и у коликој се мери то њихово виђење поклапа са гледањем у будућност њихових књижевних претходника.

Посматрање стогодишње књижевне мапе Београда води нас на путовање кроз простор: видећемо како су поједини књижевници доживљавали грађевине, тргове, улице, као и људе и културу, који сви заједно чине овај град; али нас води и на путовање кроз време, при којем се укрштају и преплићу прошлост, садашњост и будућност Београда.

У емисији ћемо чути како је Београд доживљен у делима писаца као што су: Светолик Ранковић, Симо Матавуљ, Милутин Ускоковић, Бошко Токин, Слободан Селенић, Драгослав Михаиловић, Светлана Велмар Јанковић, Стојан Новаковић, Владимир Пиштало, Мирјана Ђурђевић и Љубица Арсић. А ослушнућемо и речи Иве Андрића и Милоша Црњанског посвећене Београду.

Аутор емисије: Тамара Крстић

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво