Таласање

Од почетка године, у случајевима породичног насиља убијено је 16. жена, а у последњих 10. година 314. Жртва може бити свако и не би је требало осуђивати, нити дискриминисати. Насилник је често онај за кога се то не би рекло «на прву лопту».

Одговорност да се насиље пријави и да се не затварају очи пред проблемом, имамо сви. Колико смо је свесни? А колико су институције, од центара за социјални рад, преко полиције и тужилаштва до судова, спремне и оспособљене да заједнички и брзо реагују? Колико је настрадалих жена могло да буде живо да је свако обављао своју дужност на прави начин? Како искоренити насиље у породици? Каква су очекивања од нових законских мера које регулишу ову област?

Гости представници Министарства правде, које је управо покренуло кампању «Искључи насиље», Министарства унутрашњих послова, Центра за социјални рад Београда и Аутономног женског центра: Вања Мацановић, адвокатица Аутономног зенског центра, Јасмина Пухача, заменик начелника Одељења за превенцију и сузбијање насиља у породици МУП-а Србије
Горјана Мирчић-Чалуковић, члан Радне групе Министарства правде која се бави породичним насиљем и Дејан Цветковић, руководилац Саветовалишта за брак и породицу Центра за социјални рад Београда.

Аутор и водитељ: Тања Зељковић.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво