уторак, 07. феб 2012, 15:00
Новости дана
Припадник земунског клана Сретко Калинић осуђен за убиство премијера Србије Зорана Ђинђића и Жељко Миловановић осуђен за убиство хрватског новинара Иве Пуканића, покушали су јутрос бекство из Окружног затвора у Београду, саопштила је Управа за извршење кривичних санкција.

Једна жена погинула је јутрос у београдском насељу Бањица, када је са крова пала већа количина снега и леда и усмртила је на лицу места. Преминула жена старости је око 30 година, изјавила је портпаролка Хитне помоћи, Нада Мацура.

Нове снежне падавине, јак мраз и појачан ветар преко превоја и у планинским пределима отежавају чишћење и проходност путева. До завејаних села и мештана који су данима одсечени од света, данас ће покушати да се стигне са око стотину додатних возила и машина за рашчишћавање снега. Због леда на рекама, уведена је редовна одбрана од леда. Најтеже је и даље у Сјеници, Ивањици, Црној Трави, Власотинцу, Сврљигу, Пријепољу, Новој Вароши, каже за Новости дана Предраг Марић, начелник сектора МУП-а Србије за ванредне ситуације.
Уредник и водитељ: Слободан Петровић.
Уредник вести: Небојша Николић.
Радио Београд 1, 15.00
