Stepenice od kojih zastaje dah

Za dobar selfi ili fotografiju mnogi su spremni i na najveće izazove. No to nije jedini razlog što veoma opasna litica u Norveškoj dnevno privlači i po hiljadu turista.

Sve je više ljudi, iz svih krajeva sveta, koji žele da stignu do vrha grandiozne norveške planine Reinebringen. Iako po visini od 448 metara nadmorske visine zapravo i nije planina, tako izgleda jer se maltene vertikalne litice izdižu direktno iz mora.

Ne čudi što je istrošeni prilaz vidikovcu iznad arhipelaga Lofoten, proteklih godina odneo četiri života. Pre nekoliko godina prilaz je zatvoren znakovima i trakom kako bi regulisao rute posetilaca. Rešenje je nađeno u postavljanju novih stepenica, koje ne umanju lepotu pogleda i samog penjanja.

Za izgradnju na ovakvom terenu, iskusnoj nepalskoj kompaniji bile su potrebne tri godine. Sada, svaki dan u proseku između 800 do 1.000 turista stigne do vrha, uživajući u netaknutoj nordijskoj divljini koju odlikuju brojni fjordovi, ostrva i planine.

Na Instagramu je objavljeno više od 17.000 slika stepenica. Koštale su devet miliona norveških kruna, odnosno približno milion evra.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 05. мај 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом