Eksplozija meteora na nebu iznad Australije

Policijske kamere snimile su na nebu u južnoj Australiji pad, a zatim i eksploziju meteora. Astronomsko društvo Australije tvrdi da je ovaj prizor izazvala svemirska prašina veličine kamena.

"Vatrena kugla", za koju se veruje da je bila meteor, osvetlila je nebo u najmanje dve države preko noći, javlja Ej-Bi-Si njuz.

Arheolog dr. Alis Gorman navodi da je ovo bio jedan od srećnih trenutaka kada je veliki meteor ušao u atmosferu tokom noći.

"Jedna od interesantnih stvari o meteorima je da većina njih ulazi u atmosferu tokom dana tako da ih ljudi ne vide", navodi Gormanova, prenosi Ej-Bi-Si njuz.

Jedan korisnik na Fejsbuku opisao ga je kao "ogromnu belu svetlost".

"Celo noćno nebo blistalo je na nešto što je izgledalo kao kometa sa plamenom", rekla je Keti Valhajm.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 19. мај 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом