Publika u Srbiji će ponovo moći u „Šetnju sa dinosaurusima“

Spektakularna predstava „Šetnja sa dinosaurusima“, zasnovana na nagrađivanoj televizijskoj seriji „Bi-Bi-Sija“, vraća se u Beograd i publika će imati priliku da je pogleda od 3. do 5. maja u „Štark“ areni.

Predstavu Šetnja s dinosaurusima do sada je pogledalo preko devet miliona ljudi u više od 250 gradova širom sveta. Spektakl, čija je produkcija koštala 20 miliona dolara, koristi najnovije i najsavremenije tehnologije.

Ova predstava u trajanju od jedan sat i 40 minuta prikazuje evoluciju dinosaurusa uz skoro filmski realizam, prikazujući interakciju među dinosaurusima, proces evolucije mesoždera u dvonožna stvorenja i načine na koji su se biljojedi branili od spretnijih grabljivaca.

Prikazano je devet vrsta iz ukupno 200 miliona godina vladavine dinosaurusa. Spektakl uključuje Tiranosaurusa reksa, strah i trepet drevnih prostranstava, kao i Plateosaurusa i Liliensternusa iz perioda Trijasa, Stegosaurusa i Alosaurusa iz perioda Jure, i Torosaurusa i Jutaraptora iz perioda Krede. Najveći od njih, Brahiosaurus, meri 11 metara u visinu i 17 metara od njuške do kraja repa.

Istorija sveta odigrava se kroz cepanje kontinenata i prelaz sa suve pustinje perioda Trijasa u bogate zelene prerije i šume kasnije Jure. Okeani se oblikuju, vulkani pucaju, a šume gore. Na kraju, masivna kometa koja pogađa zemlju dovodi do istrebljenja dinosaurusa.

Timu od 50 ljudi, u kome su bili inženjeri, dizajneri, proizvođači kože, umetnici, slikari i stručnjaci za animatroniku, bilo je potrebno godinu dana da bi pripremili ovu produkciju.

Predstava potiče iz Australije, gde je Šetnja sa dinosaurusima, posle više godina planiranja i rada, oživela u januaru 2007. godine. Ubrzo, šou je s rekordnom posećenošću osvojio čitav svet, a pre osam godina posetili su i Beograd u sklopu svetske turneje i ulaznice su za sva izvođenja bile rasprodate.

Šetnju sa dinosaurusima producirali su u Australiji Džeri Rajan, Malkolm Kuk u Džil Brajant, a u svet je dovodi kompanija "Global Creatures".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 21. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом