Slovenci na raspolaganju imaju aplikaciju kojom predlažu zakone vladi

Građani u Sloveniji već devet godina mogu svojoj vladi preko posebne aplikacije da predlažu zakonske predloge, a među njima su i neki neobični, poput onih da javnim službenicima treba zabraniti korišćenje parfema na radnom mestu, a u mlekarama proizvodnju industrijskog kajmaka.

Aplikacija predlagam.vladi.si operativna je od 2009. kada je vladu vodio sadašnji predsednik Borut Pahor, ali je najviše korišćena u poslednje četiri godine, u vreme mandata Mire Cerara, čija je vlada bila i najsenzibilnija na predloge građana, piše hrvatski Indeks.

Od 2014. godine, vlada je primila više od 2.600 zakonskih predloga građana, od kojih je skoro 2.000 razmatrano u nadležnim ministarstvima i službama, a pozitivan odgovor dobile su 22 građanske zakonodavne inicijative.

Tako su preko građanskih zakonskih predloga ukinute neke takse za kupovinu vozila za invalide, pojednostavljen je postupak identifikacije svedoka na sudovima i pooštrene su kazne za one koji krše zabranu prodaje alkohola maloletnicima i uvedena parkirališna mesta za trudnice i majke sa malom decom.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 20. април 2024.
6° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво