Španskim hotelijerima dozlogrdili britanski turisti: Dosta je bilo!

Hotelijeri u Španiji su besni i razočarani na britanske turiste zbog prave epidemije lažnih slučajeva trovanja hranom, zbog kojih su prošle godine morali da isplate više od 50 miliona evra na ime odšteta. Razmatra se i potpuna zabrana za britanske turiste.

Pune dve decenije, Migel vodi jedan od najvećih hotela na Majorci sa bogatom turističkom ponudom, često izlazeći u susret svojim posetiocima. Međutim, nikada dosad nije bio toliko besan i razočaran u britanske turiste, kojih tokom godine ugosti oko 9.000.

Pre dve godine bilo je samo nekoliko žalbi turista na gastroenteritis. Prošle godine, međutim, taj broj je porastao na 200.

Sve, navodne, slučajeve trovanja hranom prijavili su isključivo Britanci. Nijedan od Nemaca ili Holanđana, koje Migel takođe dočekuje u velikom broju. Zanimljivo je takođe da se nijedan Britanac nije žalio hotelu tokom odmora, već tek kada su se vratili kući.

Migelov hotel postao je žrtva tvrdnji, navodne, epidemije trovanja, naveliko podstaknute britanskim turističkim organizacijama, koje ohrabruju svoje mušterije da traže odštete, jer su im dosad uvek olako bile isplaćivane velike sume za skoro svaku pritužbu o povredama, čak i povrede od vrata.

Organizacije posebno ciljaju na turiste koji idu u, takozvanom, „ol inkluziv“ aranžmanu (gde su neograničene količine pića i hrane uključene u cenu), jer im je u tom slučaju lakše da tuže hotele da su odgovorni za sve obroke koje turisti pojedu.

Problem je postao toliko akutan da su turističke organizacije počele da strahuju da bi ovog leta španski hotelijeri mogli da ukinu „ol inkluziv“ aranžmane, a možda i da izdaju potpunu zabranu za britanske turiste.

Migel, što mu nije pravo ime ali je samo pod uslovom anonimnosti za sebe i svoj hotel pristao da priča, rekao je da su hotelijeri širom Španije izuzetno besni i razočarani tvrdnjama, koje upoređuje sa organizovanim kriminalom.

„Osećamo da smo nezaštićeni jer su zakoni tako postavljeni. Valjda bi trebalo da gosti dokažu da su bili bolesni, a ne na nama da dokazujemo da nisu. Oni čak ne moraju ni da posete doktora da ih pregleda“, objašnjava Migel.

Inma Benito, predsednica Federacije hotelijera na Majorci, rekla je da su laže tvrdnje koštale hotele na Balearskim ostrvima više od 50 miliona evra prošle godine, kao i da je broj prijavljenih slučajeva trovanja skočio od 2015. godine za 700 odsto.

Број коментара 20

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 29. март 2024.
15° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво