Japanci povukli bizarnu reklamu u kojoj se devojka pretvara u jegulju i završava na roštilju

Japan je zemlja koja ima ozbiljnih problema s odnosom prema ženama. Od toga da društvo ne daje gotovo nikakvu potporu majkama koje žele da rade, do slabe političke zastupljenosti na važnim pozicijama i otvorenog šovinizma u svakodnevnom životu.

U tom duhu je i reklama grada Šibuši na ostrvu Kjušu, kojom su želeli da podstaknu lokalnu industriju koja uzgaja jegulje. U, najblaže rečeno, bizarnom video-snimku, glavna zvezda je devojka u crnom kupaćem kostimu.

Na početku reklame, devojka pliva u bazenu i želi da se nahrani, da bi u naknadnim scenama sedela uz bazen i jela sendviče. Ipak, nakon što je „provela godinu dana“ gojeći se kraj bazena, u jednom trenutku skače u vodu i u vazduhu se pretvara u jegulju i veselo kaže „doviđenja“ pre nego što otpliva dalje.

Istovremeno muški narator objašnjava da se zakleo da će je „negovati i hraniti s pažnjom“. Na ekranu se potom vide komadi jegulje koji se prže na gradelama, a spot se završava rečenicom: „Mi se zaista brinemo za naše jegulje“.

Reklama kompanije „Hakuhodo“ ubrzo je naišla na brojne kritike, a grad je bio prisiljen da je povuče s televizije.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво