Doniranje i transplantacija organa za nastavak života

Kako bi upoznali javnost sa tim koliko je važna odluka o darivanju organa posle smrti, u Kini su odlučili da direktno prenose operaciju presađivanja srca.

Presađivanje srca uživo emitovano je u gradu Žongšan. Gledaoci su, u direktnom prenosu, mogli da vide čitav proces transplantacije iz Narodne bolnice Žongaš.

„Ograničeni konvencionalnim idejama, ne prepoznaju svi važnost organa za transplantaciju. Mnogi se drže mišljenje da su ljudi rođeni s organima koji pripadaju samo njima ili, eventualno, roditeljima. U stvari, doniranje i transplantacija organa najbolji je odgovor na pitanje: kako nastaviti život u bilo kom obliku“, rekao je Jiang Haiming iz Narodne bolnice Žongšan.

Posle potvrđene moždane smrti donora, srce je izvađeno i u specijalnoj posudi preneto 300 koraka dalje u centralnu opeacionu salu.

„Davanje organa i krvi i drugi medicinski rad pokazuju ljudski napredak i karakter nekog grada ili mesta. Zajedničkim naporima možemo da privučemo više donatora i spasimo život više ljudi“, istakao je Jiang Haiming iz Narodne bolnice Žongšan.

Operacija je trajala nešto duže od četiri sata.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво