Читај ми!

Demodeksi „stanuju“ na ljudskom licu

Dermatolozi sa Univerziteta Severna Karolina detaljno su istražili mikroskopske grinje – Demodekse, koje žive na licima ljudi. Ova stvorenja nisu opasna i najverovatnije ih majka prenosi na bebu tokom dojenja.

Naučnici kažu da još odavno znaju da na ljudskom licu žive Demodeksi - mikroskopske grinje, koje izgledaju kao mali puževi, ali su ih sada prvi put detaljno istražili i to na Univerzitetu Severna Karolina, piše Dejli mejl.

„Kada sam ih prvi put videla, nisam spavala četiri noći. Međutim, Demodeksi su, zapravo, prilično simpatična stvorenja. Imaju osam malih nogu i izgledaju kao da plivaju kroz ulje“, kaže koautor istraživanja Megan Toemes.

Toemesova i njene kolege su testirali DNK kože oljuštene sa nosa 29 ljudi i ustanovili su da svaka osoba starija od 18 godina ima grinje na svojoj koži.

Naučnici još uvek ne znaju kako se Demodeksi prenose, a pretpostavlja se da ih majka prenosi na bebu tokom dojenja.

Dobra vest je, da te grinje nisu opasne i da verovatno ne izazivaju nikakve probleme.

„Ohrabrujuća je i činjenica da ih svi imamo“, poručuju naučnici.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 18. септембар 2024.
17° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи