utorak, 07. sep 2010, 12:11 -> 12:25
Venus, pobogu...
Oprema koju Venus Vilijams nosi na Otvorenom prvenstvu SAD opet izaziva brojne, uglavnom negativne komentare. Istini za volju, nije prevazišla „biser“ sa Rolan Garosa, ali se svojski potrudila...
Venus Vilijams se plasirala u četvrtfinale Otvorenog prvenstva SAD u tenisu, pošto je savladala Šahar Per iz Izraela 2:0 u setovima. Međutim, opet je njena oprema izazvala više komentara nego njena igra.

Ružičasta triko-haljinica, ukrašena štrasom, uz smeđe gaćice sa istom šarom - odeća je koja bi pre odgovarale nekoj disko-divi iz sedamdesetih godina (kako je to lepo primetio jedan od čitalaca našeg sajta u svom komentaru) ili šampionki u umetničkom klizanju.
Čak i ljudi koji su „operisani od mode" nisu mogli a da ne primete drečavu i pre svega nefunkcionalnu odeću, jer se haljina neprestano dizala do struka, a Venus ju je, posledično, neprestano povlačila na dole.

Komentatore američke televizije Si-Bi-Es (CBS) nije mrzelo da prebroje koliko je puta popravljala opremu, pa su stigli do broja 42!
Istini za volju, Venus nije prevazišla groteskni stajling sa ovogodišnjeg Rolan Garosa, ali se svojski potrudila...

Poznato je da starija sestra Vilijams sama kreira svoju opremu, pa je za Otvoreno prvenstvo SAD izdizajnirala dva podjednako užasna kompleta - pomenutu ružičasto-braon kombinaciju i istu takvu crno-braon (zvuči užasno i pre nego što se vidi).
Da bi izbegla monotoniju ponavljanja (!), pripremila je i crno-belu kombinaciju drugačijeg dezena, koja izgleda kao da je farbana u kućnoj radinosti (setite se - uvežete gumicama, pa potopite u lonac sa bojom i dobijete šaru u vidu koncentričnih krugova).

Jedina konkurencija kada je o „maštovitom stajlingu" reč, kao i obično joj je bila samo njena mlađa sestra Serena, koja je ovom prilikom sedela u publici.
Leopardove šare jesu „in" ove sezone, ali treba imati mere. Međutim, stil sestara Vilijams teško da se može nazvati odmerenim.

