Obama i poznati muzičari obeležžili Dan džeza

Bela kuća je na nekoliko sati postala kuća bluza, pošto su se muzičke zvezde poput Herbija Henkoka, Arete Frenklin i Di Di Bridžvoter priključile američkom predsedniku Baraku Obami kako bi, specijalnim koncertom, obeležili Međunarodni dan džeza.

„Pozvao sam nekoliko svojih omiljenih džez muzičara da sviraju u mom dvorištu“, otkrio je Obama na početku koncerta na Južnom travnjaku Bele kuće pred oko 550 zvanica, preneo je AFP.

„Džez, možda više nego bilo koja forma umetnosti, pokreće nepogrešivo američki duh“, kazao je predsednik SAD.

Citirajući slavnog Đuk Elingtona, Obama je dodao da je džez „dobar barometar slobode“.

Među muzičarima koji su uzeli učešća na koncertu bili su i Čik Korija, Al Džarou, Dajana Kral, Bobi Votson i drugi.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 03. мај 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом