Video-igra, od uživanja do proizvoda koji se kupuje u svetu

Kada su poželeli da sami kreiraju video-igru, tri tinejdžera iz Šapca išla su još u srednju školu i nisu ništa znala o programiranju i animaciji. Danas se njihov "Tropical Escape" nalazi na poznatijoj platformi, takozvanom „Stimu“, a kupuju ga i igraju ljudi iz celog sveta.

Na izolovanom tropskom arhipelagu, smenjuju se vodopadi, koralni grebeni i egzotične životinje. Cilj je da igrač pronađe preživele i zajedno sa njima napusti ostrvo.

„Glavna misija u našoj igrici Tropical Escape je da sam igrač ili karakter pobegne sa napuštenog ostrva. On kroz razne misije i razne zadatke, pokušava da nađe način da pobegne, i kroz taj postupak prolazi kroz razne avanture“, objašnjava student Uroš Dragojević.

U „Startit centru“, Uroš Dragojević i Stefan Stanković koji studiraju u svom gradu i dalje se svakodnevno druže, dok je Nikola Lacković često odsutan zbog obaveza na fakultetu u Zrenjaninu.

Programiranje i animaciju, učili su uz pomoć interneta i profesora i radili po 10 sati
dnevno. I pored početničkih grešaka, od svog cilja, nisu odustajali.

„Sam proces je trajao veoma dugo, negde oko dve godine, tako da mislim da, uz dovoljno truda, napora i volje, možete da napravite video-igru i da jednostavno uživate u tom poslu koji radite“, istakao je Stefan Stanković.

Video-igru koju su kreirali Šapčani, do sada je kupilo više od 800 ljudi.

„Za sada smo zaradili oko 2.500 dolara, radeći samo ono što volimo“, precizirao je Stefan.

„Naša želja je da motivišemo ostale ljude, da se bave programiranjem i da ne odustaju pred bilo kakvim preprekama“, poručio je Uroš.

Novac koji su do sada zaradili uložili su u opremu, a iskustvo koje su stekli u planiranje novih projekata.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 21. септембар 2024.
14° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи