Признат средњи пол!

У Аустралији је први пут у свету признато право једној особи да њен пол буде званично означен као „неодређен“, тј. да та особа не буде препозната ни као мушко, ни као женско.

Власти аустралијске државе Нови Јужни Велс прошле седмице су издале Нори Меј Велби (48) из Сиднеја извод из матичне књиге рођених у коме у рубрици пол пише "неодређен".

Нори је рођено као мушко у Пејслију у Шкотској, али се са седам година преселило у Сиднеј.

У 28. години живота подвргло се операцији промене пола и започело хормонску терапију. Пошто се живот као жена показао тешким, Нори је обуставило хормонску терапију и одлучило да постане "неутралан".

У јануару су лекари објавили да нису у могућности да утврде Норин пол, јер "оно" нема хормонски и физиолошки систем који је типичан за мушкарце, односно жене.

"Концепције мушкарца и жене ми не одговарају. Зато је најједноставније решење да немам сексуалну одређеност", каже задовољно Нори.

С обзиром на то да се ради о бившој Шкотланђанки, одреаговало је и британском добротворно друштво "Gender Trust" које помаже особама са проблемом полног идентитета. "Многима се свиђа идеја да буду 'бесполни'."

Број коментара 19

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
6° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво