Златни кавез: Кинеско село богаташа – ко оде губи све

Хуаси је некад било сиромашно село. Сада је најбогатије село које полаже вето на богатство свог становништва.

Смештено у покрајини Јиангсу, село има солитер од 72 спрата, тематски парк, луксузне виле и небо којим круже хеликоптери.

Има око 2.000 становника, а међу њима нема сиромаха. На банковним рачунима мештани немају испод 143.000  долара и сви живе у вилама. Називају га „Село богаташа“.

Хуаси је некада било сиромашно село. Сада је најбогатије село које полаже вето на богатство свог становништва.

За живот у изобиљу ипак постоји правило: Уколико напустите село, губите све што имате.

С обзиром на то да већина становника ради седам дана у недељи, једино где могу да потроше новац је њихово село, у коме не постоје ни кафићи ни клубови.

Јавни саобраћај одвија се ваздушним путем - хеликоптерима, тако да су становници Хуасија за свега неколико минута у околним градовима. 

Тематски парк садржи реплике славних кинеских грађевина, као што су Кинески зид и Забрањени град.

Пошто је село заинтригирало медије, због годишњих прихода становништва, локалне власти су изградиле фасцинантну стамбену грађевину, на 72 спрата, високу 328 метара, која је виша од Ајфеловог торња. Њена изградња коштала је око 430 милиона долара.

Порекло богатства је непознато, а медији у село могу да уђу једино ако добију дозволу.

Занимљиво је да је село пре тридесетак година било попут просечних кинеских села, сиромашно, са само шестсто становника.

Познато је да је у том тренутку партијски званичник Ву Ренбао објавио план који ће донети просперитет селу. Убрзо је основано неколико фирми које су запослиле становнике и од њих створиле богаташе.

Број коментара 9

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
9° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво