У Кини развијене нове капсуле против ћелијског лимфома

Научници широм света покушавају да нађу лек за канцер. Један такав стиже из Кине, а одобрила га је и Америчка управа за храну и лекове.

Америчка управа за храну и лекове одобрила је капсуле развијене у једној пекиншкој биотехнолошкој компанији.

Намењене су за лечење одраслих пацијената са такозваним мантле ћелијским лимфомом, и који су добили бар једну претходну терапију.

„Према подацима клиничких испитивања, стопа ефикасности достиже више од 80 процената, а укупна стопа излечења више од 60 процената“, рекао је Зу Јун, директор Одељења лимфома, Пекиншке болнице за канцер

Од развоја лека до добијања одобрења америчке администрације, било је потребно седам година.

У клинички пројекат било је укључено више од 1.600 пацијената.

Поред подношења захтева за одобрење за продају у Сједињеним Државама, компанија је такође поднела захтев за продају у Кини.

Мантле ћелијски лимфом је врста нехочкинсовог лимфома који представља три до 10 процената случајева нехочкинсовог лимфома у Сједињеним Државама.

Оболели обично добро реагују на почетни третман, али на крају болест се враћа или пацијент престаје да реагује на терапију, док ћелије рака настављају да расту.

Код 84 процената пацијената, који су већ раније примили терапију, а потом и нови лек, дошло је до смањења тумора. Болест углавном погађа старије особе, чешће мушкарце.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво