У Индији забрањене електронске цигарете

Индијска влада је забранила производњу, продају и увоз електронских цигарета. Међу казнама и – затворска.

У Министарству здравља, одакле је и потекла иницијатива о забрани, рекли су да је циљ да спрече да електронске цигарете у тој држави добију размере „праве епидемије“, посебно међу децом и омладином.

У Индији има 106 милиона одраслих пушача, што представља огромно тржиште за компаније као што су „Филип Морис“ и „Џул лабс“.

Забрана је и законски уређена, па тако онима који буду кршили одредбе прети казна затвора у трајању до три године, преноси Ројтерс

Министарка финансија Нирмала Ситараман саопштила је да ће е-цигарете и извршном одлуком бити забрањене, имајући у виду ризик по здравље који носе. 

Док је објављивала одлуку о забрани електронских цигарета, министарка је представницима медија показала различите врсте тих производа, међу којима је било и паковање „Џул“ електронских цигарета.

Иначе, компаније „Џул лабс“ и „Филип Морис“ најављивале су лансирање електронских цигарета на тржишту Индије. За сада се, у светлу нових забрана, њихови представници нису оглашавали.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 13. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом