Јелена Карлеуша, геј икона

Фолк певачица Јелена Карлеуша проглашена је за „НајЦицу 2010.“ на порталу „Гејехо“. Према саопштењу тог сајта, одлука је донета без гласања јер се ниједна друга јавна личност ове године није толико залагала за права ЛГБТ популације.

Редакција портала Гејехо одлучила је да за овогодишњу женску геј икону прогласи турбо фолк певачицу Јелену Карлеушу, пренела је агенција Бета.

Гејехо је саопштио да је одлука да певачица понесе наслов „НајЦице 2010." донета „без претходног гласања посетилаца портала, јер за тим нема потребе", пошто се Карлеуша „током целе 2010. године констатно залагала за бољи положај геј-лезбејске популације у Србији".

„Прво, својим концертом у Арени, поклоном у виду геј застава за Параду поноса, наступима у јавности, те финално у својој колумни о којој је цела Србија причала", наводи се у саопштењу.

На порталу се наводи да ниједна друга јавна личност ове године није била толико активна у подршци ЛГБТ популацији као Карлеуша.

За „НајЦице" проглашаване су глумица Мирјана Карановић за 2009, турбофолкерка Индира Радић за 2008. и драмска списатељица Биљана Србљановић за 2007. годину.

Број коментара 21

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво