Шакири орден УН

Међународна организација за рад при УН одала је признање познатој певачици Шакири због њеног ангажовања на помоћи сиромашној деци. Како је образложено, колумбијска звезда је „истински амбасадор деце и младих, борац за квалитетно образовање и социјалну правду".

Колумбијска певачица Шакира добила је орден Међународне организације за рад (агенција Уједињених нација), којим јој је одато признање за помоћ сиромашној деци.

Тридесеттрогодишња певачица је и амбасадорка добре воље Фонда за децу Уједињених нација (УНИЦЕФ).

Њена фондација „Берфут" (Barefoot - дослован превод је „босоноги") снабдева храном више од 6.000 деце у Колумбији.

Певачка звезда је чланица фондације АЛАС која помаже деци у Латинској Америци.

На церемонији у среду у Женеви, председник Међународне организације за рад Хуан Сомавиа Шакиру је назвао „истинским амбасадором деце и младих, борцем за квалитетно образовање и социјалну правду".

Шакира је у саопштењу навела да се друштвена, економска и еколошка политика мора усредсредити на децу и њихово образовање. Колумбијска певачица о томе је прошлог месеца разговарала и са америчким председником Бараком Обамом.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво