Штулић: „Азра“ није хрватски бенд, ја сам „Азра“

Певач и гитариста „Азре“, Бранимир Џони Штулић реаговао је на изјаву Синише Шкарице, уредника некадашњег „Југотона“, данас „Кроација рекордса“, да је та дискографска кућа власник снимака легендарне рок групе.

Хрватски портал Индекс пренео је Штулићеву реакцију, коју је Бранимир Штулић кантаутор упутио тамошњем порталу Трис.

„Ја сам 'Азра' и једини плаћам чланарину и немам ниједно хрватско крвно зрнце (нити сам дете хрватско-српског брака), дакле 'Азра' није хрватски бенд, као што ни 'левис' фармерице нису из Вараждина, иако су их производили осамдесетих“, поручио је кантаутор путем члана свог правног тима Зорана Живковића.

Штулић је демантовао и да је добио било какав новац од Шкарице и навео да „Југотон“ крије ауторске уговоре, јер би они показали да је потписао само право на коришћење на шест месеци и да није продао власничка права.

„У папирима, које сам ја потписивао на шест месеци, нигде нема да су мастери 'Југотоново' власништво, нити је 'Југотон' икад ишта купио од мене, они су плаћали сами себи да би имали право експлоатације на шест месеци (у то су време они били друштвено власништво - дакако, претходно национализовано, значи другоме отето, стога за друкчије пословање и не знају - док су закони нагонили на заједништво), а право на коришћење није власничко право (које је моје, јер им и потписујем типске папире на шест месеци, зато не показују, то јест крију ауторске уговоре из којих је то очигледно и који су основа и срж овог случаја)“, тврди Штулић.

Према његовим речима, ако из „Крорека“ кажу да су „имали уговор са њим (прошло време), који потврђује да су они власници изворног снимка, то само значи да га немају, јер би га иначе показали (непотребно је рећи да је то чиста лаж)“.

„Што се тиче мог тобожњег прећутног признавања власништва 'Крорека', као правног наследника 'Југотона', над изворним снимцима (како Бабогредац изјављује), деведесете је (кад сам се послужио својим снимцима и власништвом) још постојао 'Југотон' (ја никад нисам радио са 'Крореком', нити ћу); прећутно вреди једино уз другу половину значења: Рим даје, Рим узима. Јер премда ништа немам са 'Крореком', нити смо пријатељи, ја и данас морам, прећутно или не, да имам посла с њима, чему сте и сами сведоци. Какав се закључак може из тога извући?“, питао је Штулић.

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 05. мај 2024.
20° C

Коментари

Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
C.T. Toraksa
Поштујте правила пре давања крви на анализу
Adaptacija
„Буђење пацова“ – ново рухо филмског класика Живојина Павловића
slobodan izbor ishrane
Главни град Финске избацује месо како би заштитили климу, осим у ретким изузецима
Prijava za kviz Slagalica
Пријавите се