„Фејсбук“ забранио расизам белаца

Компанија „Фејсбук“ забранила је величање, подржавање и заступање расизма белаца и сепаратизма на својим платформама, и појачала напоре у борби против говора мржње.

Нова политика на снагу ступа следеће седмице, објавила је друштвена мрежа.

Фејсбук, Твитер и Јутјуб налазе се под притиском да уклоне садржаје расизма и неонацизма са својој платформи.

Као одговор, „Фејсбук“ је појачао групе за надзор садржаја и укинуо странице које се користе за промоцију и организацију скупова расистичких група белаца, пренео је портал СЕЕбиз.

„Током протекла три месеца разговори са члановима цивилног друштва и стручњацима за међурасне односе широм света потврдили су нам да национализам белаца и сепаратизам не може бити одвојен од расизма и организованих група које заговарају мржњу“, објавила је компанија „Фејсбук“.

„Нећемо толерисати величање нити подршку национализма и сепаратизма белаца“, додаје се у саопштењу компаније.

„Фејсбук„ је такође навео да ће људе који претражују појмове везане уз расизам белаца почети да повезује с организацијом „Лајф афтер Хејт“, која помаже људима да напусте групе које заговарају мржњу.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
10° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво