„Фејсбук“ тражи сагласност за препознавање лица у ЕУ и Канади

Компанија „Фејсбук“ почела је да тражи од корисника из ЕУ и Канаде да дозволе технологију препознавања лица, како би се идентификовали на фотографијама и видео-клиповима.

„Фејсбук“ је већ једном почео да тражи подударање лица 2011. године, али је зауставио тај процес, након протеста од стране регулаторних тела и кампање за заштиту приватности, преноси Би-Би-Си.

Овај најновији захтев је једна од неколико oпционих (опт-ин) дозвола, које се уводе пред нови закон о приватности података.

Међутим, потез се сматра и контроверзним јер је компанија тренутно умешана у скандал повезан са употребом корисничких података од стране политичко консултантске компаније „Кембриџ аналитика“.

„Биометријска идентификација и праћење путем више милијарди фотографија на платформи погоршава нарушавање приватности корисника“, изјавио је директор британске цивилне организације "Big Brother Watch", Силки Карло.

Рекао је да „Фејсбук“ мора да докаже да је научио како да поштује закон.

Корисници ван ЕУ и Канаде биће позвани да прегледају сличан сет контрола приватности у наредним месецима, али ће бити подвргнути препознавању лица ако се не одазову систему.

За сада, систем за препознавање лица ради тако што се сваком кориснику додељује јединствен број, а неозначена лица се представљају на одређени начин и пореде у датотекама.

Када се пронађе подударно лице, Фејсбук тражи особу која објављује слику и особе које се појављују у њој како би примениле релевантне ознаке с именом.

Како се наводи, то помаже Фејсбуку и да предложи склапање нових пријатељстава.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво