Рад у Технолошком парку награда за „Иновацију године“

Влада Републике Србије и Министарство образовања, науке и технолошког развоја организовали су 13. доделу награда за најбољу технолошку иновацију у Србији. У финале такмичења пласирало се шест тимова, који се боре за престижно признање и награду од милион динара.

Такмичење пружа шансу појединцима и правним лицима да своје квалитетне и технолошки засноване пословне идеје преточе у иновације, и да их провере и упореде са конкурентима.

Бојан Бојанић из тима „Карп систем“ представио је њихов изум за риболовце. „Флуид“ тим представио је енергетски ефикасан сушионик који има еколошке перформансе и побољшава процес сушења.

„То је врло применљиво. Наши потенцијални купци су велика индустријска постројења, али и мали пољопривредни произвођачи, значи све што може да се добије у облику праха може да се осуши“, каже представница тима „Флуид“ Татјана Калуђеровић и додаје да се надају најбољем.

Тим компаније „Свифти“ направио је аутоматизовани конвертор који претвара слику и дизајн у функционални веб-сајт и тако су убрзали и олакшали израду сајтова.

„Овај процес смо успели да аутоматизујемо и да доведемо на квалитет који је у рангу људског размишљања. Кроз наше иновационе алгоритме успели смо да уведемо најбоље праксе програмирања и знање искусних професионалаца и добили нешто што професионалци највише траже“, истиче Борис Сергијевић из тима „Свифти конвертор“.

Тимови су показали да знају и да продају своје иновације, јер је то једнако битно као сама идеја и њена реализација, каже члан жирија „Иновације године“ др Дејан Илић који је пре 10 година добио светску награду за иновацију, за изум прве полимер батерије на свету.

„Радује ме да има све више оних који се усуђују и почињу тај ризични корак, а то је онај први корак ка иновацијама а те иновације се углавном касније претачу и у профит“, истиче др Илић.

Финалисти такмичења добили су шестомесечно бесплатно коришћење простора и опреме у Технолошком парку у Београду где ће моћи да раде у одличним условима уз менторску подршку и да размењују своје идеје са другим иноваторима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 19. септембар 2024.
22° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи