petak, 10. feb 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Blog > Društvo > Наташа Мијушковић > Пријатељима и осталима

Наташа Мијушковић, subota, 08. maj 2010

Пријатељима и осталима

Обично ме зову због разноразних ситница. И ја њих. Или, бар, разменимо смс поруке, (безуспешно) покушавајући да надоместимо то што се не виђамо. Ових дана, не пише и не зове ниjeдан колега-пријатељ.

Један случајни сусрет на улици и изнуђен одговор, не рачунам. Очекивала сам бар десетак позива и дупло више смс порука. Знам, "професионалци" ће рећи да је то још најбоље што је могло да ми се деси. Али, коментара не мањка.

Не рачунајући гледаоце чије је мишљење неопходно и увек добродошло, ту су: "професионалци" чији број година премашује број текстова које су написали, професионални критичари чији је број текстова обрнуто пропорционалан броју материјалних грешака које праве (на жалост, у корист грешака), јастребови који попут шишмиша "незаинтересовано" круже око РТС-а... 

Иако, сви заједно, још нису сигурни када се употребљава локатив а када акузатив, ипак су, сви они, стручњаци за шпицу, лого, светло, кадрирање, "стајлинг"... шта све нисам прочитала ових дана. На њихову срећу, тек следи материјал за "како је то требало урадити".

Сад се сетих. Пријатељи из струке нису се јављали ни одмах после Песме Евровизије. И сад им треба дати шансу. Прву су искористили.

ПС: Коментари пријатеља и осталих добродошли су и биће добронамерно схваћени искључиво на овом блогу.  

komentari broj komentara 8 | cwpošalji komentar
(subota, 08. maj 2010, 12:01)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

O cemu

A o cemu se ustvari radi? Jeste li vi uradili novu muziku i spicu Dnevnika 2? Jeste li vi dizajnirali novi studio za Dnevnik?Zasto ste hteli dase o tome bas vama pise? Kakve to veze ima novinarstvom,pravim,ozbiljnim,odgovornim ?Mi koji cenimo vase tekstove i izvestaje,pisacemo i pisemo Vam komentare i dalje...Skoro uvek,u Vasem slucaju-oni su veoma pozitivni.

1
(subota, 08. maj 2010, 13:58)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Kritike

Ako sam dobro razumeo, a jesam, svi su uvek generali posle bitke. Tako je bilo i za Evroviziju, tako i sada za new look dnevnika. Odličan je, dopada mi se, moderan. Imam možda malih zamerki na veličinu slova koja idu dole pri dnu, potpise i odjavnu špicu, al ni moje oči nisu ono što su nekad bile (sokolove:)), (nisu jastrebove:)). Nadam seda će se to korigovati, ili da menjam dioptriju :). Što se tiče najavne špice, obožavam je, modificirana, zvuči moderno, a podseća me na detinjstvo, zaštitni je znak RTS, a što neke podseća na '90, pa моžda su kasnije rođeni... Bravo Nataši za temu, ko radi, radi, ko čeka nečiji rad da bi kritikovao.. pa.. nema druga posla valjda. Pozdrav sjajnoj ekipi.

1
(subota, 08. maj 2010, 23:05)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

??

Zasto je pomeren kajron s najvaznijim vestima iz Dnevnika?? Isao je dama kada je Dnevnik dobio novo ruho, drugog ga vec nije bilo.

1
(nedelja, 09. maj 2010, 00:40)
Kritičar [neregistrovani]
opošalji odgovor

Nekoliko reči

Umesto da RTS promeni svoj stav i počne da uvažava dobre ideje koje ne dolaze isključivo od strane uskog kruga ljudi u Takovskoj 10, svaka opravdana kritika smatra se pukim plodom ljubomore i dočekuje se na nož.

Muzička tema špice Dnevnika koju ste odabrali da reciklirate zvuči nedovršeno. One ritam sekcije bi se postideo svako ko je makar godinu dana radio u nekom ozbiljnom programu za obradu zvuka.

Logotip RTS-a je posebna (tužna) priča. Na satelitskom programu stoji jedan, na zemaljskim kanalima drugi, na sajtu treći, a na digitalnom kanalu četvrti. Kritičari verovatno ni u ovom slučaju ne shvataju svu genijalnost RTS-a.

RTS bi mogao da raspiše konkurse za špice i grafiku jer toliko talentovanih dizajnera slike, grafike i zvuka ne može da dobije šansu u ovoj zemlji. Umesto toga, RTS zadovoljavaju (ispod)prosečna rešenja koja se onda pakuju u najsjajniji papir i reklamiraju kao dostignuća koje ostavljaju bez daha.

Siguran sam da ćete već naći neki razlog da ne odobrite ili u najboljem slučaju prekrojite moj komentar.

1
(nedelja, 09. maj 2010, 21:31)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

O cemu

Verovatno se radi o kolegijalnosti, lojalnosti kuci u koju se radi. Naravno da novinari ne određuju look bilo koje emisije, pa tako i dnevnika. Al ovde je priča o kritici , o onome što se događa POSLE nečega. Ne znam dali je neki od ovih "kritičara" ikada uradio nešto kreativno. A nije baš lako napraviti NOVO a zadržati prepoznatljiv izgled. Samo vidim da se SVAKA, ama baš SVAKA novost, vest, promena, prati sa strane i dočekuje na nož. Izgleda da neki nemaju drugog posla sem da kritikuju tuđe. A, sa druge strane, dobronamerni saveti su naravno, uvek dobrodošli.

Pozdrav ekipi, nastavite tako.

1
(nedelja, 09. maj 2010, 22:02)
beogradjanka [neregistrovani]
opošalji odgovor

dobronamerna

sto se mene tice, novi dnevnik mi se vise svidja nego sto mi se ne svidja.
nekako je sve svetlo, pa deluje pozitivno, makar meni. lep je i sto koji u nekim situacijama zauzima skoro pola ekrana pa deluje kao da su gost i voditelj negde daleko.
muzika koja mnoge podseca na nesrecne devedesete mi se i dalje svidja jer je bila odlicna i onda kada je napravljena, a i danas kada je preradjena, ipak melodija koja se cuje izmedju najave vesti na pocetku dnevnika suvise je visoka i podseca vise na kviz ili kompjutersku igricu nego na ozbiljnu emisiju informativnog karaktera.
To je ako nekoga zanima sta ja mislim.
Veliki pozdrav

1
(nedelja, 09. maj 2010, 22:26)
www [neregistrovani]
opošalji odgovor

Logo

Nije tacno da se razliciti logo pojavljuje na razlicitim programima RTS-a, samo je u nekim prilikama prilagodjen formi (grafickim zahtevima i mogucnostima) i prirodi elektronskog medija - slucaj sa onlajn izdanjem. Sto je legitimno. (BBC, recimo menja boje svog izvornog CB loga i to u "sto varijanti" - pogledajte njihov sajt i "familiju" TV programa.
 Ako je, dakle, rec o kritici onda je to u pitanju. O kvalitetu je diskusija otvorena - ovo je slobodna zemlja.
 Ali ako se, u principu, traze mane i samo mane RTS-u, onda tu, bojim se, pomoci nema postovani Kriticaru.
I svaki put kada kritikujete RTS obavezno napisite: Znam da ovo necete objaviti. To ume jako da gane moderatore. Vidite valjda i sami.

1
(subota, 07. avg 2010, 12:51)
marko [neregistrovani]
opošalji odgovor

komentar

grafika i nije tako losa neko je spomenuo da je na razlicitim izlazima razlicita grafiika ... mislim da bi ih ja namerno sto vise izmenuo kako bi sam logo opisivao i izlaz tipa satelit bi dobio jos i satelit zemlja zamlju ma prostora za kreativinije ljude koliko god hoces ... meni su vise neke kamere i snimanja to sto bode oci ... posedujete HD kola i koliko sam skontao cesto ih koristite kako kad uspesno ... kad snimate napolju neki ameriken ili ne bas veliki krupnjak jos je i dobro ali total vam toliko izgori da je to strasno secam se neke utakmice gde prenos pocinje tako sto kamera snima na onoj drugoj kameri taj HD logo i posle toga realizator otvara total pa igrace koji ulaze na teren kojima je belo po dresu tako izgorelo da u jedenom momentu kada izlazi crnoputi fudbaler na travu vidi se samo dres i gace i kopacke GDE JE COVEK ? studisko snimanje je posebna prica jako stqandardni nastrebani kadrovi uvek ista prica vecinu emisija bi mogao da predvideim bar deset prvi izmena kadrova nema nekih nekonvencionalnih slika nema kreativnog prebacivanja retko se avataju pravi momenti u dialozima nije uvek bitan onaj koji prica bitan je i onaj kome prica njegova reakcija njegov izraz lica ... sve u svemu rts bi trebao jako da podmladi ekipu i pod time ne samo one koji instaliraju opremu vec i same sljude koji koriste istu ... i jedno pitanje pored svega ovoga i nije tako lose za jevni servis ali dajte nam rts digital rts HD dajte nam da bar u kladionicama na plazmama gledamo to u nekom vecem formatu od PAL-a ....
s postovanjem MARKO

1
1