Бостон први финалиста Источне конференције

Кошаркаши Бостона победили су Кливленд 113:98 у петом мечу серије чиме су се домогли финала Источне конференције после свеукупног резултата 4:1.

Бостон се овом победом домогао финала Источне конференције шести пут у осам година.

Кливленд је отпор домаћој екипи пружао само током првог полувремена када је у неколико наврата успевао да серијама поена стигне пар пута до предности која никада није износила више од шест поена.

Крајем друге четвртине, Бостон је последњи пут направио преокрет на мечу и отишао на плус шест на полувремену - 58:52.

Кавалирси су покушали да се врате у трећем делу, али је чврста одбрана слала домаћина на линију пенала па је пред последњи и одлучујући део поново отишао са идентичном предношћу.

Ни ту се гости нису предавали упркос изостанцима Мичела, Алена и Леверта. Два пута су у раној фази прилазили на минус три, али је Селтиксима тада поново прорадио шут за три поена, па су меч рутински привели крају.

Код Бостона се истакао Тејтум са 25 поена и 10 скокова, Хорфорд је додао 22 уз 15 скокова, док су запажени били Вајт са 18 и Холидеј са 13 поена.

Еван Мобли је за Кливленд убацио 33 поена, а Маркус Морис га је пратио са 25.

Селтикси у финалу чекају бољег из дуела Никса и Пејсерса где Њујорк води у серији са 3:2.