Пол бољи од Хуркача за полуфинале Рима

Амерички тенисер Томи Пол пласирао се у полуфинале мастерса у Риму победом на Пољаком Хубертом Хуркачом резултатом 2:1, по сетовима 7:5, 3:6 и 6:3.

У првом сету виђено је чак пет брејкова, а један више забележио је Пол који је у 11. гему трећи пут одузео сервис противнику и касније искористио другу сет лопту.

Други сет је Американац такође започео брејком у првом гему, али је Хуркач до краја сета два пута одузимао сервис ривалу и изједначио резултат.

Последњи сет донео је нових пет брејкова, након којих је Пол при предности од 5:3 спасао шест брејк лопти, а затим пропустио три меч лопте, да би коначно успео да дође до победе.

Пол ће се у полуфиналу састати са бољим из дуела између Стефаноса Циципаса и Николаса Ђарија.