Њујорк поново у вођству - Брансон водио Никсе до треће победе над Индијаном

Кошаркаши Њујорк никса савладали су Индијана пејсерсе резултатом 121:91 у петом мечу полуфиналне серије Источне конференције.

Њујорк је на тај начин успео да дође до предности од 3:2 у серији која ће се поново преселити у Индијанаполис.

Након две везане победе, екипа Рика Карлајла је боље започела нови сусрет на гостујућем терену, али је већ до краја прве четвртине Њујорк успео да дође до преокрета.

У наставку су Никси наставили са одличном партијом и већ на полувремену су имали предност од 15 разлике.

Индијана није имала лоше проценте шута који би велики заостатак учинили лако објашњивим, али је изгубила дупло више лопти и дозволила чак 20 офанзивних скокова.

До краја утакмице гости нису успели да успоставе контролу у свом рекету, те је Њујорк у свом стилу - одлична партија Џејлена Брансона и поени из друге шансе - успео да убедљиво победи и одржи предност домаћег терена.

Најбољи играч меча био је Брансон који је постигао 44 поена, а имао је и четири скока и седам асистенција.

Алек Буркс и Џош Харт су додали по 18 поена, с тим што је Харт забележио и 11 скокова.

Индијану је предводио Паскал Сијакам са 22 поена и осам скокова.

Наредни меч на програму је у ноћи између петка и суботе у 1.00 по средњоевропском времену.